A fényforrások és a mag fixszálás
Ma a növények első életfeltételét, a fényt vizsgáltuk. Ez a LED kék és rózsaszín összetételű. Azért ez a két szín van benne, mert ezt a két fajta színt tudja hasznosítani a növény. Ha más színnel világítjuk meg, azt nem tudja hasznosítani.
A növény azért látszik rózsaszínnek, mert nem világítjuk meg zöld fénnyel. Ez az érdekesség persze más tárgyakra is érvényes. (A sárga, zöld, barna, fehér,... ezek a színű / tárgyak / élőlény /... más színt mutatnak az emberi szemnek.)
A LED-eket lámpatartóba tesszük, csatlakoztatjuk a hálózati feszültséghez, és a növény(ek) fölé tesszük. Ügyeljünk arra, hogy minél közelebb tegyük a fényforrást a növényekhez, mivel a fiatal palánták sok fényt igényelnek. A LED azért jó választás, mert energiatakarékosak (csak 15 W-osak) . A fénycső nem ajánlott, mert évente cserélni kell, többet is fogyaszt, végül, de nem utolsó sorban, a fénycső sokkal drágább.
Figyeljünk a növényekre, mert a LED-et éjszakára ki kell húzni. Ilyenkor a növények is pihennek mint az emberek.
A videóban láthatjuk, hogy az agyag granulátumba teszik a magokat. Sokféle megoldás van (kőzetgyapot kocka, tőzegkocka) mi most kókuszrostot fogunk alkalmazni. A tőzegkockával, és a tőzeg-gyapot kockával és a agyaggranulátummal ellentétben a kókuszrost lebomlik. Ez azért jó, mert ha kifejlődik a növény ki is ültethetjük a kertbe.